Horizon®  - 301 DuPont Teflon Polar Astarlı

Av Ceketi Teflon Polar Astar 003

Ürün Kodu : 01.004.005.0001
Fiyat
:
298,78 TL + KDV
KDV Dahil
:
322,68 TL
Havale ile
:
313,00 TL
Kumaş ve Darbelik Rengi
:
Beden Ölçüsü
:
Not
:
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (1)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Öneri Kutusu
 • Horizon® gelişen dünyanın yeniliklerini, avcılık sektörüne uyarlamaları ile 1990 yılından itibaren av sporları sektörünün lokomotif görevini sürdürmektedir. 

  Bunlardan en güncel olanı Teflon® nefes alabilen ve su geçirmeyen, Teknik tekstil alanındaki uyarlamamızdır.

  Horizon® tarafından ve yetkili bağımsız Labaratuarlar da test edilen, tümleşik DU PONT® Teflon® astarlı kumaşlar, 5 cm² alan üzerine uygulanan 25 litrelik su kolonunun yarattığı basıncı karşılayacak düzeyde sıvıları izole edebildiği gibi, emici olmayan yapısına rağmen, mikro hava sirkülasyonuna izin verecek ölçüde hava geçirgenliğine sahip yeni nesil dokumalardır.

  Yağmur altında su geçişine izin vermeyerek ıslaklık hissi yaratmayan ve vücut tarafından üretilen ter ve nemi dışarıya atarak nefes alabilen yeni nesil bu özel kumaş sayesinde doğada kuru kalmanın konforunu tadacaksınız.

  Denizli ilimizde Tekstil Mühendisi Sayın Talip TEKİN yönetimi , üretim emirleri ve denetimi ile oluşan kumaşımızın teknik verileri aşağıda detaylandırılmaya çalışılmıştır.

  30/1 30/1 Ring-ring uzun Lifli ve sık dokunduğundan yüksek mukavemetli, % 100 pamuk ipliğinden, 94 Sıklıkta, 2 / 2 Z Twill ve Yerli Dokumadır.
  %100 pamuk dokuma olmasından ötürü hava geçirgenliği tamdır . Bilinen vinil kaplamalı (muşamba tarzı) kumaşların aksine bu kumaş terletmez, aynen pamuklu bir kumaşın nefes alabilme özelliklerini gösterir, teri emer.

  Ön yüzü lisa işleminden geçirilmiştir. Liza işlemi ile , minimal düzeyde süetimsi şekilde tüylendirilen ön yüzey, ısı izolasyonunu arttırmaktadır. Kumaşımıza dokunduğunuzda tekstür ve doku derinliği, reflekt etkisi bu yumuşaklığı hissetmenize neden olacaktır.
  Sanfor işlem uygulaması ile çekmezlik sağlanmıştır.
  Kumaşımız reaktif boyalıdır, İsviçre' den ithal; toksik ve kanserojen madde içermeyen birinci kalite tekstil boyaları ile boyanmıştır. Antone kataloğu tüm dünyada -ve en yaygın olarak- kullanılan renk standardı kataloğudur. Horizon® için üretilen bu kumaşımız da Camel renk (renk kodu: 57435 ) reçetesi kullanılmıştır.

  Dikiş işlemimde özel iğneler ( hassaslık dereceleri en dust seviyelerde kırılgan ) ve Oltalı firmasının 120 numara kaliteli ipleri kullanılmaktadır. 

  Dikiş deliklerinden sıvı geçirgenliğine engel olabilmek amacı ile USA dan ithal özel şeffaf membranlar kullanılmaktadır.
  Mebran bantların dikiş üzerine uygulanabilmesi için; özel membran dikiş kaynak makineleri kullanılmakta , stabil basınç ve ısı yardımı ile dikiş üzerine kaynatılan bu nanoteknoloji ürünleri sıvı geçirimini imkansız kılmaktadır.

  Normal su geçmezler de 40 derece ev yıkamasında 10 yıkamaya, Du Pont Teflon® su geçmezler de ise 20 yıkamaya dayanım söz konusudur. Yıkama sonrası sıcak ütü ile ütülendikce sıvı geçirmez özelliği gelişir. Normal çamaşır makinesinde 40 derece ısıda, sıvı veya kuru deterjanla yıkanabilir, ancak yumuşatıcı ve ağartıcı kimyasallar kumaş üstünde ki moleküler yapıya zarar verebilir.
  Leke çözücü, spreyler kullanılan temizlik firmalarına , nitelikli ürününüzü emanet etmemelisiniz !.

  Horizon® tarafından farklı modellerde kullanmaya başladığımız bu ürün için etiketler, beyan edilen mamul üretim sayısına göre, İsviçre Ciba® firmasından tam adet olarak gönderilmektedir.
  Kullanma kararı aldığınız Du Pont Teflon® markalı ürünlerde mutlaka Teflon® etiketini aramalısınız. 

  MEKANİZMA NASIL ÇALIŞIYOR ?
  Teflon® sıvı itici ve kolay temizlenebilir kumaş teknolojileri her, üründe en iyi performansı sağlıyor. Teflon® teknolojisi, yün, pamuk ve karışımlarından oluşan kumaşların ağırlık, görünüm, renk ya da nefes alabilirliğini değiştirmeden tüm sıvı ve sıvı lekelerini kumaştan uzak tutuyor.
  Teflon® döşemeliklerin, perdelerin, ev tekstillerinin korunmasını bu şekilde kolaylaştırıyor.
  Outdoor giysilerde, brandalarda , döşemeler ve bavullarda da sürekli korumayı sağlıyor.
  Sıvı uzaklaştırıcı teknolojiler kumaş üzerindeki istenmeyen, sıçramış, su ve yağ bazlı sıvı lekeler, daha leke tazeyken silinerek kolayca uzaklaştırılır, Teflon® sayesinde kumaşa işlemez, üzerinden akıp gider
  Ürün Etiketleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.