Eko-Siyaset...
22.05.2011

Temel insan hakkı olan Çevre Hakkını nasıl koruyacakları konusunda, seçim döneminde siyasilerin sorgulanması gerektiğini vurgulayanlar arasında olmak istiyoruz.

Konfederasyonların rahatca kurulabildiği güzel yurdumuzda, doğasın da yaşam sürdürme alışkanlığı olanların birlikteliği, kollektif bilincin, özgür aklın, olumlu sonuçlarını doğurmalıdır.

Ekolojik dengeyi ve doğal yaşam alanlarını görmezden gelmenin geri dönülemez çevre tahribatlarına yol açtığına dikkat çeken TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı A. Doğan Arıkan: "Doğal varlıklarımızı, alınıp satılacak kullanım malı değil, korunması gereken değerler olarak kabul edip doğaya ve topluma karşı sorumlu projeler geliştirmeliyiz." diyor.

TEMA Vakfı danışmanları ve uzmanları tarafından hazırlanan Eko-Siyaset Bildirgesi, 12 Haziran Genel Seçimleri öncesi siyasi partilere ve seçmenlere bir çağrı niteliği taşıyor.

Sadece ekonomi odaklı projelerin yapılması halinde, ortaya çıkacak büyük çevre tahribatlarının önüne geçmek adına tespitler ve çözüm önerileri sunan Eko-Siyaset bildirgesinin amacı, siyasi partilerin, söz konusu bildirgede yer alan maddeleri parti programlarına almalarını sağlamayı hedef edinmiş.

Görsel medyası bile olan kocaman avcı birlikteliği nasıl olur da, ülkemizin birinci sırada doğa koruyucu TEMA etkinliğine yakın bir bildirimde bulunamaz, anşante, monşante, söz de duayen, körlerin sağırları ağırladığı birlikteliklerden öteye gidemez !

..Horizon küçük ailesinin tüm çarpan kalpleri, avcıların TEMA aktivitelerinde performans sergilemelerini ve bu Dünya kuruluşunun birlikteliğine odaklanmalarını dilemekte.

Inancımız, doğa söz konusu olduğu zaman, Avcıların karbon izi bırakan sade canlılardan olmadıklarını, eylemleri ve popüler fauna olaylarının dışında duruşları ile bunu ispatlamalılar.

Avcılar, EKO-SİYASET Bildirgesi'nde sunulan yönetimsel ve hukuksal düzenlemelerin zaman kaybetmeden hayata geçirilmesi gerektiği fikrini benimsemeli. Siyasi tercihlerini buna göre yapabilmelidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.