" Topal Oyun Havası " deyip geçmeyin !

Ülkemizde yenilenebilir enerji kullanımını arttırmaya yönelik devlet destekli teşviklere bir yenisi daha eklendi. Enerji Bakanlığından yapılan açıklamaya göre bundan böyle düğün salonlarında piezo elektrik etki prensibine  dayalı olarak yapılan zeminler kullanılacak.

Piezo elektrik, bilindiği gibi bazı kati maddelerin üzerine basınç uygulanması ile ortaya çıkan lektrik enerjisidir. Bu prensibe dayalı olarak üretilen üretilen zemin kaplaması ile insanların zemin üzerindeki hareketlerinden elektrik nerjisi üretilebiliyor.

En Verimli Dans şekli Topal Oyun Havası;

Bakanlık bu yeni uygulama doğrultusunda isletme sahiplerine bazı öneriler de getiriyor. Buna göre, piezo elektrik etki ile elektrik üretimi için en uygun dans Topal Oyun Havası olarak belirtilmiş. 

Topal Oyun Havasıı adımllarıın senkronize olmaması ve tek ayak üzerine yüksek güç uygulaması özelliklerinden dolayı seçilmiştir. 

Uygulamaya Ankara'da başlandı:

Bakanlık tarafından verilen karar doğrultusunda Ankara'daki düğün salonları da birer birer bu yeni teknolojiye geçiyor. Piezo elektrik maddelerle kaplanan dans pistleri hem elektrik üretiyor hem de müşterilerin güzel zaman geçirmesini sağlıyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.