Horizon®  - Klasik Can Yelek

Yüzme Yardımcısı Klasik 002

Ürün Kodu : 02.012.003
Horizon®
Fiyat
:
513,40 TL + KDV
KDV Dahil
:
564,74 TL
Havale ile
:
547,80 TL
Kumaş+Darbelik Rengi
:

Kırmızı/Saks Drb.

Sarı Flore/Laci Drb.

Turuncu/ Beyaz Drb.

Saks/Kırmızı Drb.

Laci/Sarı Flore Drb.

Beden Ölçüsü
:
Not
:
Paylaş:
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Hızlı Mesaj
 • Öneri Kutusu
 • Balık yakalayıcıları için düşünülen yüzdürme yardımcısı yelek modelimizdir.

  Oxford sıvı geçirmez dokuma kumaştan üretilmiştir. 40mm polipropülen köpük malzeme ile içerisi kaplanmaktadır. 

  Çok seri biçimde kuruyabilen kumaş ve ara katmandan üretilmektedir.

  Yeleğin etek bölümünde bacağa monte edilebilmesi için ayarlı kilit sistemi uygulanmaktadır. Bu şekilde, yeleğin suda bedenden ayrılması engellenmiştir.

  Can Yeleği ile Yüzdürme Yardımcısı Arasındaki Farklar Nelerdir?

  Anatomik olarak tasarlanmış bu koruyucu; temel, kısıtlamasız hareket için kısa bir uzunlukta yapılmıştır. İnsanların yüzdürme yardımcısına, can yeleği demesi oldukça yaygındır, ancak bunlar farklıdır.
  Yüzdürme yardımcıları, örneğin alabora olursanız, yüzmenize yardımcı olmak için tasarlanırken, can yeleği bir kişiyi yüzmeye gerek kalmadan ayakta tutmak için tasarlanmıştır. Temel olarak doğal batmaz malzemeden üretilen yüzdürme yardımcılarımızın birincil amacı iyi derece yüzme bilen kişilerin, su sporları sırasında, su yüzeyinde kalmasını ve yüzmesini kolaylaştırmaktır. Bu son nokta önemlidir. Bir can yeleği, bilinci kapalı olsa bile birini ayakta tutmalı ve kişinin yüzünü sudan uzak tutmak için tasarlanmış bir tasmaya sahip olmalıdır.
  Can yelekleri bilinç kaybı durumunda, giyen kişinin nefes almasını kolaylaştıracak şekilde konum alır. Yüzdürme yardımcıları sadece kişinin su üzerinde kalmasını kolaylaştırır. Yüzme bilmeyenler tarafından ya da bilinç kaybı oluşabilecek durumlarda kullanıma uygun değildir. Yüzdürme yardımcılarının kaldırma kuvvetleri can yeleklerine göre daha düşüktür. Yüzdürme yardımcılarının su aktiviteleri esnasında sürekli giyileceği göz önünde bulundurularak tasarımlarında konfor ön planda tutulur. Yüzdürme yardımcıları büyük bir dış etmenin, kullanıcının faaliyetini engellemesi ya da tehlikeli bir durum meydana getirmesi ihtimali göz önünde bulundurularak özelleşmiştir.
  Brand: Ocean Marine

  Şimdi ciddi okmaya başlayın, önemli !!

  Faaliyetiniz için doğru can yeleği veya yüzdürme yardımını seçmek zor olabilir. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı seçenek ve kafa karıştırıcı olabilecek teknik dil ile, uygun olmayan bir şey kullanmaya veya daha kötüsünü hiç kullanmamaya başlayabilirsiniz. 

  Kişisel yüzdürme cihazı - Personal flotation device (PFD) - , suya girdiğinizde sizi ayakta tutacak giydiğiniz bir şeydir. Birkaç farklı türü vardır, ancak en yaygın olanları yüzdürme yardımcıları ve özellikle can yelekleridir.

   Suda yaptığınız aktivite türü için doğru can yeleği seçimi, yaşam ve ölüm arasındaki fark olabilir. Yanlış türde can yeleği seçmek, hüsrana uğramanıza ve yaptığınız aktiviteden tam olarak zevk alamamanıza neden olabilir, bu da onu tamamen çıkarma isteğinizi artırır. 

  TABİİ Kİ EN İYİ SEÇENEK DÜŞMEYİNİZ !

  Suya beklenmedik bir şekilde girerseniz:

  Rahatlayın ve nefesinizi yakalamak için sırt üstü süzülün. Yüzmenize yardımcı olacak bir şey yakalamaya çalışın.

  Sakin olun , sonra yardım çağırın veya mümkünse güvenlik için yüzün. 

  Soğuk su şoku, vücudun ilk kez soğuk suya (15°C veya daha düşük) daldırıldığında kontrol edilemeyen tepkisidir. İlk daldırmada, vücut hızlı bir hava alımı olan bir nefes alma refleksi yaşayacaktır. Bunu, solunum hızında dört kat artış ve buna bağlı olarak kalp hızı ve kan basıncında artışlar takip eder, bu da bazı insanları kalp krizine yatkın hale getirir. Bu semptomlar, en fit kişinin bile yüzemediği veya nefes almaya odaklanamadığı 3-5 dakika kadar sürer. Doğru yüzdürme özelliğine sahip bir can yeleği giymek hayatta kalmak için hayati önem taşır.

   Soğuk su şokunun ilk aşamalarında sakin kalmaya çalışın ve can yeleğinizin sizi ayakta tutmasına izin verin. Giydiğiniz kıyafet, can yeleğinizin yapısı ve özellikleri ve harcadığınız enerji, bu noktadan sonra hayatta kalmanız için kritik faktörler olacaktır.

   Can yeleği olmadan en yetkin yüzücü bile yaklaşık 30 dakika soğuk suda yüzdükten sonra 'yüzme hatası' yaşayacaktır. Kasık bantları ile üzerinize tam oturan bir can yeleği giyiyorsanız, yüzmeye gerek yoktur ve kendinizi sıcak tutmaya, enerji tasarrufu yapmaya ve kendinizi görünür hale getirmeye odaklanabilirsiniz.

  Bir grup halinde, bir elinizle yanınızdaki kişiyi tutarken diğer elinizle solunum yolunuzu koruyarak bir araya gelin. Tek başınızaysanız, ayak bileklerinizi çaprazlayın, dizlerinizi birleştirin ve kollarınızı vücudunuzun etrafına dolayın ve aşağıda resmedilen Isı Kaçış Azaltma Pozisyonunda (YARDIM) yüzün: Kıyıda ölen insanların yaklaşık yarısı kayar, takılır veya suya düşer. Asla ıslanmayı düşünmezler.

  Soğuk suda olmanın ilk şoku nefesinizin kesilmesine ve paniğe kapılmanıza neden olabilir. Soğuk su şokunun etkileri  bir dakikadan daha kısa sürede geçer, bu nedenle hemen yüzmeye çalışmayın.

  Nasıl olur ve soğuk su şoku belirtileri nelerdir?

  Soğuk su şoku, ciltteki kan damarlarının kapanmasına neden olur ve bu da kan akış direncini artırır. Kalp atış hızı da artar. Sonuç olarak, kalbin daha fazla çalışması gerekir ve kan basıncınız yükselir. Soğuk su şoku bu nedenle nispeten genç ve sağlıklı kişilerde bile kalp krizlerine neden olabilir.

  Cildin soğuk su ile aniden soğuması da istemsiz bir nefes darlığına neden olur. Solunum hızları kontrolsüz bir şekilde değişebilir, bazen on katına kadar çıkabilir. Tüm bu tepkiler, bir panik hissine katkıda bulunur ve suyu doğrudan akciğerlere çekme şansını artırır.

  Bunların hepsi çok hızlı bir şekilde gerçekleşebilir: Tamamen yetişkin bir adamın boğulmaya başlaması için ciğerlerine sadece yarım litre deniz suyu girmesi yeterlidir. Hemen tıbbi yardım almazsanız ölebilirsiniz.

  TABİİ Kİ EN İYİ SEÇENEK tekrar ediyoruz ki;  DÜŞMEYİNİZ !

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.