Hindistan'a bakınız ve mevcutları göz önüne getiriniz '
28.07.2014

Dünyanın en yüksek nüfuslu ikinci ülkesi teknoloji, çevre ve yenilenebilir enerji alanlarında büyük adımlar atmaya devam ediyor.

Daha önceden, Güneş enerji ve uzay projeleri üzerine ulusal çalışmalarını sürdüren Hindistan, Gucerat eyaleti içindeki 19bin kilometrelik su kanalı ağını güneş panelleriyle kaplayacak.  Asya’nın en büyük güneş enerji santraline(214megavat) ev sahibi olan Hindistan, Narmada kanalları üzerinde 750m uzunlukta 1megavat kapasiteli pilot projenin inşasına başladı bile.

Gujarat Eyaleti Elektrik İşletmesi ve Sarovar Narmada Nigam L.T.D. işbirliğiyle yürütülen projede  amaç atıl alanlardn enerji üretmek ve suyun buharlaşma yoluyla kaybını engellemek.  2011’ de 60,44 milyon nüfusa ulaşan eyalette çok kıymetli hale gelen su ve elektrik için başlatılan proje tamamlandığında 2200megavat enerji üretimi kapasitesine ulaşacak.

Hindistan bu haberimizde 300bin gence iş kapısı olacak yeni bir projeye imza atıyor.

İşsizlik ve hava kirliliğinin önlenmesi için hayata geçirilen projede tam 2milyar ağaç  otoyol kenarlarına dikiliecek. Yaklaşık 99500 kilometre uzunluktaki ulusal otoyollar ileriki yıllarda ülkeyi gir değil yeşil örtüyle saracak.


Yeşilisten alıntıdır, 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.