Avcı dan medyanın anlayabildiği !
22.05.2011

Böylece katil dendiğinde çağrıştırdığı, ilk olarak avcı, avcılık ve benzeri istenmeyen simgeler akla getirilir.

Belki kasti, belki avcılar bu duruma şimdiye kadar hiç ciddi bir platformda itiraz etmedikleri içindir ki, her nedense hem katil hem avcı aynı kefede sergilenmek istenir.

Bu medyayı, av yoldaşlarımız, can dostlarımız, köpeklerimizin hekimleri, nasıl bir ciddiyete çağırmakta !...Değerli Veteriner hekimler siz bizim için çok önemli canlarsınız , saygılarımızı sunuyoruz..

Prof.Dr.Murat ARSLAN Basına Sesleniyor!

İstanbul Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu Başkan Prof.Dr.Murat ARSLAN "Ey vijdan sahibi istisna gazeteciler lütfen bir kez olsun bize denk geliniz." diyor

Beş yıllık zorlu bir eğitimden sonra hiçbir iş garantisi olmadan hayata atılan binlerce veteriner hekime yönelik ithamınızı biz okuduk, bütün Türkiye okudu. Lütfen sizde şimdi bizi dinleyin ve eğer siz bir istisna olduğunuzu düşünüyorsanız bize denk geliniz, bu yazdıklarımıza köşenizde cesaretle yer veriniz.

Çünkü, bu Ülkede hayvan sağlığıyla beraber insan sağlığı da tehlikeye atılırken biz Veteriner Hekimler haykırdık siz bize denk gelmediniz, yazmadınız!

Denetimsiz olarak et ithalatı yapılırken bu ülkeye deli dana, mavi dil ve diğer hastalıklar giriyor sağlığımız tehlikede diye haykırdık, Beyoğlu'nda yüzlerce Veteriner Hekim, Tabip, Diş Hekimi, Eczacı bir araya gelip sesimizi duyurmaya çalıştık siz bize denk gelmediniz, yazmadınız!

Kuş gribinde, kırım Kongo kanamalı ateşinde meslektaşlarımız hayati risk altındayken ölüyorken siz bize denk gelmediniz, yazmadınız!

Bu Ülkeye denetimsiz olarak hasta kaçak hayvanlar girerken bu durum hayvan ve insan sağlığı için risktir diyerek haykırdık, siz bize denk gelmediniz, yazmadınız!

Doğum günlerinde, sevgililer gününde petshoplardan hediye olarak alınan kaçak hayvanlar sokağa bırakıldığında kanuna aykırılıkları haykırdığımızda siz bize denk gelmediniz, yazmadınız!

Onlar sokakta aç gezmesinler itilip kakılmasınlar diye kanun uygulayıcıları göreve çağırdık projeler ürettik siz bize denk gelmediniz, yazmadınız!

Barınaklar değil rehabilitasyon merkezleri dedik siz bize denk gelmediniz, yazmadınız!

Onlar pet-shop'larda olmamalı yaşam alanları yeterli değil bilimsel gerçeklere aykırı dedik siz bize denk gelmediniz, yazmadınız!

Meslektaşlarımız ağır vergi yükü, kira, harçlar ve diğerler giderler altında ezilirken siz bize denk gelmediniz, yazmadınız!

Ağır çalışma koşulları altında mesai saati sınırlaması olmadan gece gündüz hizmet verirken şiddete maruz kaldığımızda siz bize denk gelmediniz, yazmadınız!

Kamuda çalışan meslektaşlarımız zoonoz hastalıklar nedeniyle hayati risk altında çalışırken fiili hizmet tazminatımız kaldırıldığında siz bize denk gelmediniz yazmadınız!

Siz bize ne zaman denk geldiniz?

Slikonlarına binlerce dolar harcamış ama kucağındaki kediyi sokak kedisi diye ücretsiz tedavi ettirmek isteyen hanımefendinin feryadında denk geldiniz.

Hayvan sever bilinci oluşmadan aldığı hayvanını veteriner hekime götürdüğünde, Veteriner Hekim tarafından hak ettiği ücret kendisinden talep edildiğinde "olur mu canım altı-üstü bir hayvan" zihniyetinde bize denk geldiniz.

Her gün sayısız sokak hayvanına bakan Veteriner Hekime bu durumu suistimal eden sözde hayvan severlerin bu arzuları karşılanmayınca siz bize denk geldiniz.

Bazı belediye başkanlarının emriyle bilgileri dışında hayvan itlaf edildiğinde günah keçisi yerine konulduğumuzda siz bize denk geldiniz

Sözde hayvan severlerin rant kavgasında hiçe sayılan hayvan sağlığını dile getirirken belediye başkanlarıyla karşı karşıya geldiğimizde bize denk geldiniz.

Doktora gittiğinde tedavi parasını sormak aklından bile geçmeyen ama minik dostunu Veteriner hekime götürdüğünde, onun bir can olduğunu unutup, pazarlık yapma hakkını kendinde bulanların feryadında bize denk geldiniz

Sayın basınımız, bir konuda çok yanılıyorsunuz, biz hayvanları seviyoruz onun için Veteriner hekimiz. Birçok meslektaşımızın evinde hayvan bulunmaktadır. Ama şunu da sormadan edemeyeceğim, çocuk doktorlarına neden evinizde çocuk bakmıyorsunuz diye hiç sordunuz mu?

Toplum sağlığının hiçe sayıldığı ve sağlık hizmetlerinin gittikçe ticarileştiği bir ortamda, beş yıllık eğitimden sonra ayakta kalmaya çalışan veteriner hekimlere yaptığınız bu yakıştırmaları tekrar düşünmenizi öneriyorum.

Yıllardır yazacak yazı bulamadığında (bulabilenleri tenzih ediyorum) Veteriner Hekimleri hedef haline getiren sayın yazarlar; Dünya Veteriner Hekimler Yılında (2011 yılı Dünya Veteriner Hekimler Yılı olarak kutlanmaktadır) bir kez olsun istisnai olarak bize denk gelseler, sesimize kulak verseler, belediyeler, milli eğitim müdürlükleri, diğer odalar ve sivil toplum örgütleriyle hayvan sever bilinci, çevre ve toplum sağlığı konusunda yaptığımız projeleri gündeme getirseler....

Ey istisna gazeteciler lütfen hiç olmazsa 2011 Dünya Veteriner Hekimler Yılında bize denk geliniz!

Prof.Dr.Murat ARSLAN

İstanbul Veteriner Hekimler Odası

Yönetim Kurulu Başkanı

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.