Horizon®  - Thigh Neptuno

Atıcı Yelek-30

Ürün Kodu : 03.001.001.0001
Horizon®
Bu fırsatı ilk sen satın al!
Fiyat
:
223,87 TL + KDV
İndirimli Fiyat
:
111,93 TL + KDV
KDV Dahil
:
120,88 TL
%50indirimli
Kazancınız
:
120,90 TL
Havale ile
:
117,26 TL
Rengi
:
Beden Ölçüsü
:
Planlanan Teslimat
:
03.11.2020
Not
:
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Döküman
 • Öneri Kutusu
 • Kaynağı avcılık olan bu spor dalı, XIX. Yüzyılın ortalarında Kuzey Avrupa ülkelerinde başlamıştır. Ancak bu spor avcılıkla karıştırılmamalıdır. Çünkü bu iki spor arasında amaç farkı bulunmaktadır. Avcılıkta amaç hedef olarak görülen canlının mümkün olan en kolay yoldan ele geçirilmesidir. 
   
  Atıcılıkta ki amaç ise hedefi mümkün olan en merkezi noktasından vurmaktır.
  Körüklü dört büyük alt cebi ile Atıcılık sporunun popüler yeleklerindendir.
   
  Omuz üstünden başlayarak, sağ alt cep içerisine kadar uzanan darbeliğin altında konulan yüksek densitede ki silikon elyaf, atış anında ki darbenin hafifletilmesi amacı ile kullanılmaktadır. 
   
  Cep ağızları ve darbelik malzemesi aynı suni deridir. Sırtta ki kuplar ve alt etek de ki yırtmaçlar; özellikle Skeet atıcılarının ani atış anları düşünülerek dizayn edilmektedir. 
   
  Sol göğüs bölümünde ışık hassasiyeti yüksek lenslerle donatılmış gözlük ve lens cepleri mevcuttur.
   
  Trap & Skeet sporcularının yelekleri av yeleklerinin aksine vücuda tam oturması gerektiğinden arka kuplar önem arz etmektedir.
   
  Dipçiğin geldiği omuz bağlantısı en ince haline getirilerek omuz hareketleri rahatlatılmıştır. 
   
  Cep eklenti noktalarında ki pirinç puntalar vasıtası ile hem estetik sağlanmış hem de ani hareketlerde yırtılma engellenmiştir.
   
  Horizon atış yeleklerinde isteğe uygun olarak omuz darbeliklerinin yerleri - solak atıcılara özel -  değiştirilebilmektedir. 
   
  Ayrıca darbeliklerin cinsi Trap atıcıları için süet olarak dizayn edilebileceği gibi, Skeet sporcularında, seri biçimde silah yüze alınırken, dipçiğin oluşturacağı sürtünmenin dezavantajını minimuma indirgemek için zig deri veya suni deri kullanılabilir.
   
  İsteğe bağlı ölçülendirmeler ile bebek ve outsize bedenlere uyabilecek üretim emirlerini memnuniyetle verebiliriz ! 
   
  Siz atıcılığa karar veriniz.

  (Ürünlerimiz, digital fotoğraf makinelerinin en gelişmiş modelleri ile çekilmekte olup, sahip olduğunuz ekranlarının digital çözünürlük kalitesine göre renk tonları farklılık gösterebilmektedir.)
  (Aksesuarlar Fiyata Dahil Değildir.)

   LÜTFEN BEDEN TABLOMUZU İNCELEYİNİZ!

   
  Ürün EtiketleriAtıcı Yelek, Atış Yeleği, Trap & Skeet Yelek, Trap Yelek, Skeet Yelek, Atış Sporu Yeleği, Atış Poligon Giysisi, Atış Kıyafeti, Ata Sporu Yeleği, Atıcılık Giysileri, Atıcılık Kıyafetleri, Atıcılık Elbiseleri, Atıcılık Giysileri, Atış Sporu Yeleği, En Ucuz Atış Yeleği, Ucuz Atış Yeleği, Ekonomik Atıcı Yelekleri,
  Horizon Üretimi Atış Yelekleri, Üreticiden Atış Yelekleri, Üreticiden Poligonlara, Ata Sporu, Skeet Yelekler, Atıcıların Giysileri
 • Suni Deriler ve Özellikleri:

  Görünüş olarak doğal derilere benzer. Suya dayanıklıdır. Çeşitli eşya yapımında kullanılır.

  Suni deri yapımında hammadde olarak pamuklu dokumalar, bitkisel lifler, atık derilerin talaşları kullanılır. Hint yağı ve boya maddesinden meydana gelen karışım alkollü eriyik de hammadde donana kadar bekletilir. Daha sonra sıcak preslerde düzleştirilir, deri deseni verilir. Piyasada çeşitli isimlerde satılır, hakiki deri kadar kullanışlı değildir.

  Vinilex: Adını hamuruna katılan plastik maddelerin baş harflerinin birleşmesinden alır. Piyasada “vinilex” olarak bilinir. Plastik madde ve boyalardan meydana gelen karışım özel olarak hazırlanan pamuklu kumaşlara sürülür. Kumaş önce iyice gerilmelidir. Üzerine dökülen karışım belli bir kalınlıkta presten geçirilerek yayılır. Sıcak tünellerde kurutulup desen verilir. Sonra cilalanıp piyasaya sürülür. Karışım kalın olarak dökülürse plastik yer muşambaları elde edilir.

  Atıcılık Sporunun Kur'anda ki yeri;

  Utbe b. Amir (r.anh) şöyle demiştir: Ben, Rasulullah (s.a.v.)'i minber üzerinde:
  "Onlara karşı gücünüzün yettiği kadar kuvvet hazırlayın" (Enfal 60) Dikkat! Kuvvet atıcılıktır. Dikkat! Kuvvet atıcılıktır. Dikkat! Kuvvet atıcılıktır.", buyururken işittim.
  (Sahih-i Muslim, Kitabu'l-İmare, B.52, Hds. 167. Sunen-i İbn Mâce, Kitabu'l-Cihad, B.19, Hds.2813. Sunen-i Ebu Davud, Kitabu'l-Cihad, B.23, Hds.2514. Sunen-i Tirmizî, Kitabu Tefsiru'l Kur'ân, B.9, Hds.3277)

  Rasulullah (s.a.v.), şöyle buyurmuştur: "Çocuklarınıza ok atmayı, ata binmeyi ve yüzmeyi öğretiniz” (Tayalisi, Sunen, 2096)

  Peygamberimiz bir gün atış yapmakta olan gruba rastlayınca, ayakkabılarını çıkarıp atış sahası içerisinde yalınayak yürüdüğü ve onlara katıldığı bildirilmektedir (İbrahim Canan, Hz. Peygamberin Sünnetinde Terbiye, Ankara 1980, s. 255).

  Yine o, atıcılık eğitiminin yapılmasını devamlı teşvik etmekle kalmamış, zaman zaman kendisi de atış poligonuna, atıcıları teşvik ve seyretmeye gitmiş, hatta atıcıları seyrederken onlardan bir tarafı tuttuğu da olmuştur (Canan,Hz. Peygamberin Sünnetinde Terbiye, Ankara 1980 s. 256).
  O devrin atıcılık sporları arasında "Dirkele" adında mızraklarla oynanan ve özellikle siyâhiler arasında yaygın olan bir spor dalı da vardı (M. Hamidullah, İslâm Peygamberi, çev: Salih Tuğ, Istanbul 1980, II, 1142).


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.